Walory uzdrowiskowe Solca-Zdroju

Największym atutem uzdrowiska soleckiego i Solca-Zdroju są jego bogactwa naturalne. Dzięki dużemu stężeniu jonów siarczkowych tutejsza woda siarczkowa uznawana jest za jedną z najsilniejszych wód leczniczych nie tylko w Polsce, ale i całej w Europie.

Leczone są tutaj nie tylko schorzenia reumatyczne, choroby narządów ruchu (dyskopatie, reumatoidalne zapalenia stawów, osteoporoza, rwa kulszowa, dna moczanowa), ale również choroby skóry (łuszczyca, atopowe, łojotokowe zapalenia skóry), choroby układu oddechowego, układu nerwowego oraz układu krążenia.

Podczas pobytu w Pensjonacie Solanka mogą Państwo skorzystać z oferowanych w Solcu-Zdroju zabiegów balneologicznych m.in. kąpieli siarkowych, kąpieli kwasowęglowych, zawijań borowinowych, kinezyterapii, fizjoterapii, inhalacji.

Polecamy również do skorzystania z szerokiej oferty zabiegów w ramach cenionej terapii manualnej. Holistic to grupa trzech fizjoterapeutów: Michał Sternak, Marcin Królikowski, Marcin Jach, których połączyła pasja rozwiązywania zagadek ludzkiego ciała i chęć pomocy drugiemu człowiekowi. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej gabinetu Holistic - Funkcjonalna Terapia Manualna, mieszczącego się w Solcu-Zdroju przy ulicy Kościuszki  7 - www.holistic-solec.pl

Jeśli poszukują Państwo miejsca gdzie można się wyciszyć, odprężyć i zrelaksować – zapraszamy do pensjonatu SIELANKA!